ZŠ Horšovský Týn
třída 1.C

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/5    >>  >|
7.5.2020
Sešity
Děkuji všem za zdárně proběhnuté předávání sešitů. Celkem mi pod rukama prošlo několikero pracovních sešitů, sešitů s opisy, přepisy, diktáty, pětiminutovkami, dále písanky a v některých případech i početníky a prvouky. Vše od 16 ti dětí. Paráda, úžasný výsledek, měla jsem velkou radost a zasloužíte pochvalu. U mnohých nesedá prach ani na naše soví deníky, krásně jsem si početla a rozdávala sovičky. Někteří však máte i co dohánět.
Krásný víkend, R. Karbanová
6.5.2020
Snadný PC testík
Dobrý den, na web školy jsem vložila slíbený PC testík. Zkuste si, je to zas trochu jiná práce. Testy se hojně využívají u starších dětí, ale snažila jsem se to udělat jednoduché, aby to vaše děti také zvládly. Máte u toho popis jak na to. Podepsat, vyplnit, odeslat - vše jen klikáním myši na počítači či mobilu. Výsledky mi přijdou automaticky, nic nefoťte. Hezký den Karbanová
28.4.2020
Předání sešitů, pracovní listů,...
Dobrý den Vážení rodiče. Chtěla bych dětem udělat radost a sama jim opravit sešity. Vymyslela jsem plán, jak je to možné učinit na etapy. Tak, abyste doma měli vše potřebné a u mne na chvíli nepotřebné. To, co nabídnu, není povinné. Ale myslím, že by děti měly radost, a vy jim to zajisté budete chtít dopřát, kdyby v sešitech měly za období práce doma, několik jedniček, pěkných razítek či samolepek ode mne. Takže co je třeba udělat?:
1. Kdykoliv, ale nejpozději do úterý 5.5. do 12:00 odnést do plastového boxu naší třídy, který je stále umístěn v zádvěří hlavního vchodu školy sešity, které nebudete potřebovat.
A to jsou: Pracovní sešit z matematiky, písanka 3.díl (tu už máte celou hotovou), sovičkový deník a jiné malé sešity, do kterých píšete doma opisy, přepisy, diktáty, příklady..
2. V tom samém boxu budete mít již od středy 29.4. ode mne k dispozici sešity, které dětem zůstaly ve škole, abyste měli kam psát v době, než ty vaše zkontroluji.
3. Opravené sešity pak vložím zpět a vy si je budete moci vyzvednout už od čtvrtka 7.5. po 10 hodině dopoledne.
4. Společně se sešity můžete také vložit všechny vypracované pracovní listy, které předpokládám, máte schované. Celkem byly tři a všechny z českého jazyka (práce s textem) 19.3., 31.3., 17.4. Čtvrtý jsem zadala až dnes, na ten máte čas do 6.5. Ale kdyby jej měl někdo do té doby také hotový, může přidat i ten. Někteří z vás mi je posílali emailem nebo jiným způsobem. To samozřejmě stačí, ale pokud stojíte o tu velkou jedničku pro děti ode mne, nabízím tuto možnost.
Věřím, že této možnosti využijete a s dětmi půjdete rádi na procházku kolem školy nebo to zvládnete při cestě na nákup. Pokud chodíte do práce, jistě požádáte někoho ze svých přátel, či využijete starších sourozenců.
S pozdravem R. Karbanová
21.4.2020
Videoschůzka
Dobrý den, na vaše emailové adresy jsem odeslala rozpis naší první vieoschůzky.
Na stránky ZŠ jsem vložila dobrovolnou práci navíc z matematiky a hezkou křížovku.
Hezký den RK
20.4.2020
Upozornění
Vážení rodiče, na základě upozornění jednoho z rodičů, máte někteří zřejmě přeházené či chybějící stránky v pracovním sešitě matematiky. Nedokáži říci, zda jen někdo či všichni. Já ne, proto mne to nenapadlo. Na tento týden máte str. 44 a 45. V některých sešitech je hned za str. 44 str.47. Proto předpokládám, že je někde prohozen celý list. Pokud by tomu tak nebylo a list se stranou 45 úplně chyběl, stačí mi napsat a já list naskenuji a vložím na stránky ZŠ, kam vkládám i jiné materiály.
Dále připomínám svůj poslední email k plánování videokonferencí. Čekám na vaše zpráva jak a kdy se vám to hodí, předpokládám, že u prvního setkání budete muset být, aby to děti zvládly spustit. Odpovědi mám zatím jen od třech rodičů. Budu se opravdu snažit vyhovět vašim možnostem. Důležité bude vyhnout se stejným časům výuky u dětí druhého stupně, kde vše bude hojněji využíváno. A když pak máte doma děti prvního i druhého, není možné volit stejný čas. Proto, až se postupně vše rozběhne, přivítám i informaci, kdy to zkrátka nejde, jelikož je váš počítač či mobil obsazen jinou výukou. A druhostupňovým musíme dát přednost, mají to opravdu složitější.
Připomínám možné a vhodné využívání různých programů a výuk, které jsem doporučovala či jiné, se kterými máte zkušenost.
Prosím nezapomínat sem tam na diktát či desetiminutovku. S pozdravem RK
8.4.2020
Video
Dobrý den, na vaše emailové adresy jsem poslala odkaz na slíbené video a na stránky školy jsem opět vložila práci pro dobrovolníky. S dalšími úkoly se ozvu až po Velikonocích. Na tyto stránky je vložím o den dříve, ať můžete plánovat.
Přeji Vám všem pohodové a klidné svátky velikonoční. Hlavně pevné zdraví a načerpání nových sil. RK
7.4.2020
PC programy
Dobrý den, ještě jednou se vracím ke zmiňovaným možnostem využívání počítačových programů k výuce. Vzpomněla jsem si na opravdu krásně udělaný web, který jsem s velkou oblibou používala ve třetí a čtvrté třídě. Je však úžasně udělán i pro další ročníky, včetně prvňáčků. Zkuste, věřte, že se jim bude opravdu líbit. Budou hledat, skládat, doplňovat, přiřazovat. Není třeba žádná registrace, funguje vždy. Hezký den. Opravdu doporučuji:
Skolakov.eu
31.3.2020
Zadání
Dobrý den, pokud tyto stránky sledujete každý den, všimli jste si, že včerejší zadání na práci v matematice je na celý tento týden. Také jsem přidala týdenní prvouku. Zadání českého jazyka je na dva dny, tudíž zítra úkol nezadám. Rovněž sledujte svůj email, pošlu dnes další videonahrávku. Hezké a klidné dny přeje RK.
24.3.2020
Čtení
Dobrý den, na stránkách školy nově vloženy možné listy ke čtení. Zaměřené na procvičení naučených písmen, zkrátka jen něco jiného než náš slabikář. Navíc i nějaké to počítání. Připomínám, že vše je dobrovolné. Hezký den RK
24.3.2020
Poděkování
Děkuji ještě jednou všem, od kterých mám na svém emailu nějaké odpovědi na mé dopisy. Těší mne jakýkoliv zájem, zprávy, reakce, atd. Přeji hodně sil a trpělivosti i nadále.RK
|<  <<  2/5    >>  >|

nahoru webmaster