ZŠ Horšovský Týn - třída II.C
Mgr. Renáta Karbanová

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/9    >>  >|
15.12.2020
Vánoční prázdniny
Dobrý den, jak již víte z médií, děti jdou tento rok naposledy do školy tento pátek 18.12. Mají o dva dny delší prázdniny. Pátek si proto trochu zpříjemníme i ve škole. Učit se budeme jen krátce a po té něco vyrobíme, nakreslíme, pustíme si pohádku a předáme dárečky. Stejně jako loni nechám na dětech, ještě jim to zítra povím, aby si nějaký drobný dárek, pokud chtějí, předaly i mezi sebou. Ježíška nepokazím, nebojte, ten "žije". Říkám dětem, že dárečky si dávají mezi sebou i sami lidé pro radost. Ale tu největší, pokud věří, jim stejně nadělí jen ten Ježíšek.
Úkoly na prázdniny nějaké dám. Ne mnoho, ale více než je obvyklé určitě. Není v této době žádoucí, aby děti 14 dnů nedělaly vůbec nic. Je třeba sem tam (po svátcích) se učivu věnovat a nezapomínat číst. Mnohé děti se zlepšují a mám z toho radost. Za každý vlastní zápis do čtenářského deníku, který mi přinesou ukázat, dám ráda jedničku.
S pozdravem R. Karbanová
7.12.2020
Změna rozvrhu
Dobrý den, opět upozorňuji na změnu v rozvrhu. Zítra znovu pouze 4 hodiny. VV bude přesunuta na pátek místo TV. Sledujte prosím změny rozvrhu na Bakalářích, pravděpodobně tomu tak bude až do Vánoc. RK
3.12.2020
Počítání
Dobrý den, dnes si děti odnesly domů k nahlédnutí list se sloupečky příkladů, který počítáme na etapy a na známky. Některým dětem nejde odčítání s přechodem přes desítku. Na poprvé jsem neúspěch odpustila, ale je třeba trénovat. Stejný list jsem pro možnost trénování dávala na tyto stránky již více jak před měsícem 3.11.. Právě proto, aby děti mohly dobrovolně trénovat, pokud je potřeba. Prosím zvažte, zda to právě nyní, není na místě. Jde o učivo u velké většiny dětí zvládnuté. S pozdravem Karbanová
27.11.2020
Provoz od 30.11.
Dobrý den Vážení rodiče.
Od pondělí 30.10. bude výuka opět probíhat dle rozvrhu. Příchod do školy již bez omezení od 7:30 samostatně. V každém případě za dodržování pravidel, bez doprovodu rodičů a s rouškou. Omezení výuky se týká pouze tělocviku, který smí probíhat pouze formou vycházek venku. V případě velmi nepříznivého počasí by děti zůstaly s paní učitelkou ve třídě.
Kroužky zatím probíhat nebudou, jsou do odvolání přerušeny.
V pondělí s dětmi provedu zmiňovaný zápis do čtenářského deníku (jak jsem psala ve svém posledním emailu). Kdo si jej dosud nedonesl, přinese v pondělí.
Od příštího týdne začnu s dětmi nácvik rýsování, takže prosím o kontrolu, zda máte přehled, že mají ve škole pravítko (nejlépe dvě). Některé děti ho již mají od začátku roku v lavici, někteří jej nosí v aktovce. Je dobré a vhodné mít také po ruce (třeba v penále) krátké pravítko na různá podtrhávání textu, slovních úloh, nadpisů a podobně.
Někteří žáci stále nosí do školy nepotřebné sešity a papíry, dohlédněte. Nepotřebné jsou staré zkontrolované sešity, vyplněné a zkontrolované PL, početník z první třídy (pokud so zrovna nechtějí počítat o přestávkách).
Co se týče učiva, tak stále procvičujeme převážně učivo distanční výuky. V českém jazyce stále dokola trénujeme druhy vět a budeme v nich nadále pokračovat. V příštím týdnu přidáme opakování abecedy. V matematice jsme přidali sčítání a odčítání desítek, ale procvičené zdaleka není. Běžné počty do 20 už jen opakujeme, posilujeme a samozřejmě hodnotím. Trénujeme zápis slovních úloh a budeme trénovat dále.
S pozdravem a přáním klidného víkendu Renáta Karbanová.
20.11.2020
Zprávička
Dobrý den Vážení rodiče.
Dnes jsme s dětmi shlédli slíbený film v rámci Juniorfestu 2020. Dětem jsem nakonec zakoupila film Modrý tygr. Nejde zrovna o novinku, ale jedná se o českou koprodukci, film je dabovaný, proto mi to přišel nejvíce vhodný. Jelikož organizátoři Juniorfestu počítali s verzí sdílení filmu z domova. Proto odkaz, který jsem obdržela, je stále platný, dokud nevyčerpáme počet shlédnutí dle počtu ve třídě s platností do neděle 20.11. Na email Vám pošlu přihlašovací kód a bez problémů si jej doma pustíte znovu, třeba pro sourozence. Promítání každé dítě vyšlo na pouhých 25 korun. Stále máte však možnost objednat si sami soukromě film dle svého výběru tak, jak jsem již v předchozím, emailu psala. Samotnou mne lákala třeba novodobá verze Pan Tau, který je také v nabídce a plně dabovaný. Jen mi dle ukázky přišel pro malinko starší děti. Ale zdání může klamat, tak třeba neváhejte a zkuste.
V následném emailu vám také sdělím podrobnější informace ohledně klasifikace a plnění si povinností distanční výuky po mé, zatím třídenní, kontrole sešitů. Proto, prosím, čtěte pozorně.
Přeji příjemný víkend, s pozdravem R. Karbanová.
13.11.2020
Informace k výuce
Dobrý den, Vážení rodiče. Děti jsem dnes informovala o tom, že v pondělí již neproběhne online výuka. Potřebuji trochu připravit třídu a věci na středeční nástup do školy a všichni si potřebujeme od těch obrazovek trochu odpočinout. Děti, vy i já.
Takže pošlu jen samostatnou práci, ne nic náročného, ať jsou děti brzy hotové. Práci naplánuji ještě dnes. Nechám na vás, jak s tím naložíte, abyste si zkrátka udělali trochu volněji a spojením se státním svátkem v úterý třeba i trochu "prodloužený" víkend.
V pondělí máme pedagogickou radu ohledně provozu školy od 18.11. Ihned po skončení Vás budu o všem informovat. S pozdravem Karbanová
9.11.2020
Samostatná práce
Dobrý den Vážení rodiče,
připomínám, že jsem dosud od některých žáků neobdržela zpět zdokumentovanou samostatnou práci dle seznamu v emailu. Seznam jsem odeslala ve čtvrtek 5. listopadu a termín odevzdání byl včera. Ti, kteří odevzdali již mají hodnocení v klasifikaci na Bakalářích.
Vzhledem k tomu, že stále nevíme datum návratu do školy, budu občas chtít zaslat další práci. Tentokrát vás vždy budu informovat ihned s úkolem, abyste nemuseli dohledávat jako nyní. Zatím stále platí jen původní seznam. Nic jiného.
V pátek 6. listopadu jsem vložila na tyto stránky do úkolů pracovní listy potřebné k výuce. Nabídla jsem svou pomoc s tiskem a doručením. PL budete mít připravené již tuto středu 11.11. Děkuji za spolupráci. S pozdravem R. Karbanová
6.11.2020
Pracovní listy
Dobrý den, v domácích úkolech posílám pracovní listy k vytištění. S případným tiskem a doručením ráda pomohu tak, jak jsem psala v emailu. S pozdravem RK
4.11.2020
Samostatná domácí práce
Dobrý den Vážení rodiče, děkuji za spolupráci při online hodinách. Sami někteří vidíte, jak je to někdy složité při snaze docílit nějakého stejného a kvalitního výsledku práce. Děti to nemají jednoduché, musí více vnímat mluvené slovo a moc a moc jim chybí ten kontakt se mnou. Reakce jsou velmi podobné jako ve škole. Ztrácí se děti, které se ztrácí i ve škole. Zde je to ale jednodušší v tom, že rychle přiskočím a ukážu, navedu. Nyní si musí poradit samy nebo mají vás. Vůbec jim to nezávidím a jsou vlastně skvělí, že to takhle v tomhle útlém věku dávají.
Jelikož nemáme momentálně žádné datum možného návratu do škol, naplánuji další hodiny ve stejném režimu na další týden. A uvidíme. Ráda bych od dětí viděla něco ze samostatné práce předchozích dnů. Vyčkejte však až na mé pokyny. Vyberu jen pár určitých cvičení, které mi nafotíte a pošlete. Seznam pošlu na vaše emailové adresy během zítřka.
Děkuji, přeji klidné dny a pevné nervy, R. Karbanová.
2.11.2020
Vysvětlivky zkratek
Dobrý den, považuji možná za nutné vysvětlit některé zkratky při zadávání úkolů. Zjišťuji totiž, že pravděpodobně dojde k záměně sešitů především v matematice.
Takže:
PS - jedná se o velký pracovní sešit Matematika
Procv.sešit - malý pracovní sešit v matematice, který nese název Procvičovací sešit.
V českém jazyce máme pracovní jen jeden, proto PS je ten s obrázkem sluníčka.
Uč. - znamená učebnice
PL - pokud použiji, jde o zkratku pro pracovní list, který mají děti u sebe ještě ze školy či budu přikládat jako přílohy těchto stránek.
Pokud si s něčím nebudete vědět rady, napište nebo zavolejte, vyřešíme ihned. Děkuji, s pozdravem RK
|<  <<  2/9    >>  >|

nahoru webmaster