ZŠ Horšovský Týn - třída III.C
Mgr. Renáta Karbanová

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/11    >>  >|
18.6.2021
Čtenářský deník
Dobrý den Vážení rodiče,
čtenářské deníky si děti nechaly ve škole, aby ještě příští týden přidaly obrázek. Někteří deník zapomněli doma, takže psali do domácího sešitu. Doma za úkol přepíší a v pondělí donesou. Ti kteří dosud nezapsali záznam své domácí četby, to pak mohou napravit ještě zpočátku týdne.
Čtete Bakaláře, budu psát informace a pokyny k výletu příští týdne v úterý.
Hezký víkend Renáta Karbanová
14.6.2021
Domácí úkoly
Dobrý den,
ode dneška děti nedostávají domácí úkoly. Je to ke konci roku malá odměna pro ně, pro vás i pro mne. Pokud si dítě domácí úkol ze školy odnese, má jej za trest (opakované vyrušování, aj....). Pokud vaše dítě v těchto dnech ve škole popíše sešit, tak již nový nenačínejte. Potřebné bude psát do domácího.
I přesto, že Vás vedení školy hromadnou informací na Bakalářích informovalo o plánovaných volbách do školské rady, tak děti dnes dostaly i lístečky se stejnou informací. Pokuste se na volby přijít. Pokud se totiž zúčastní malé procento rodičů, volby budou neplatné a vše se bude muset opakovat. Zkuste si prosím tu malou chvilku, ve čtvrtek 24.6., najít. Hezký den Karbanová
31.5.2021
Den dětí
Dobrý den Vážení rodiče,
zítra mají všechny děti svůj svátek. K Mezinárodnímu dni dětí si tradičně žáci 5.ročníků pro své mladší spolužáky na tento den připravují program. Oproti loňskému roku lze toto naštěstí letos uskutečnit. Pro vás to znamená jediné, a to dohlédnout, aby děti přišly do školy v pohodlném oblečení. Program je nachystán na ven a děti budou plnit i různé pohybové dovednosti. Čas, který strávíme ve třídě vyplníme prací ve skupinách a soutěžením.
Dětem k jejich svátku nedám zítra žádný domácí úkol.
S pozdravem RK
21.5.2021
PL - školní i domácí práce
Dobrý den,
po několika dnech distanční i školní výuky mají děti u sebe mnohé nakopírované pracovní listy.
Žádám vás tímto, abyste s dětmi vše z aktovek vyndali a probrali. Mnohé děti stále do školy nosí neuvěřitelné množství papírů, které jim překáží. Neustále něco hledají, jelikož mají u sebe papíry, které mají být dávno doma. Neskutečně nás pak při výuce zdržuje dohledávání a vybírání těch správných.
* Každý pracovní list, který je již vyplněn a ode mne zkontrolován už zůstane doma
* Nově mají dnes děti oznámkovaný list násobilky - školní práce. Počítám známku souhrnnou v kroužku. Tento list také ponechte doma - druhá strana je jen na doma (dobrovolně)
* Totéž je s listem a pravopisnými cvičeními na doplňování i/y. Dětem tohle celkem jde, takže dvě hodnocená doplňovací cvičení mi prozatím stačí. Takže list také již nechte doma jen na dobrovolné procvičování.
* Jediný list, který chci do školy zpět, jsou příklady str. 41, 42. děti tam mají napsáno: odevzdat 24.5.
* Žádám o kontrolu všech sešitů, které si děti odnesly domů. Všude podpisy, u diktátů opravy. V pondělí zkontroluji a pokud podpis nebude, pošlu zpět. Potřebuji mít i já zpětnou kontrolu, že se zajímáte.

Připomínám středeční třídní fotografování.
S pozdravem a přáním hezkého víkendu R. Karbanová
19.5.2021
Lisování - úkol na prvouku
Dobrý den Vážení rodiče,
píši informaci ohledně zadaného úkolu z prvouky. Již v pondělí jsem dětem vysvětlila a názorně ukázala, jak probíhá lisování květiny. Jejich úkolem je najít a vylisovat alespoň jednu luční květinu. Doba lisování je závislá na druhu květiny. Více dužnaté samozřejmě potřebují více času, proto by bylo dobré úkol začít plnit co nejdříve. Během následujících 3 týdnů by všechny děti měly svoji dokonale vylisovanou květinu donést do školy. Takže nejpozději 9.6. Samozřejmě budou vědět její název. Bylo jim opakovaně, znovu i dnes, vysvětleno jak postupovat. Ne všichni, bohužel, jsou však schopni své povinnosti udržet v hlavně a doma tlumočit. Proto raději píšu. S pozdravem RK
13.5.2021
Výuka 14.5.
Vážení rodiče,
upozorňuji na změnu zítřejšího vyučování. Výuka začíná již první vyučovací hodinu, druhá bude kratší. Psala jsem upozornění i na Bakaláře. Ne všichni však máte zprávu přečtenu.
Zítřejší samostatná práce českého jazyka nově umístěna v UČEBNĚ. Jak jsem se v jedné ze zpráv uváděla, že vyzkouším, tak činím.
Od příštího týdne se s dětmi, snad již natrvalo, uvidíme v plném chodu školy. S pozdravem R. Karbanová
10.5.2021
Bakaláři
Vážení rodiče, sledujte prosím i zprávy na Bakalářích. V pátek jsem psala stručnou zprávu ohledně klasifikace a jiné stručné informace. Komens mi zobrazuje, kdo zprávu četl a kdo ne. Tudíž vidím, že ne všichni sledujete. Děkuji a přeji hezký den. RK
27.4.2021
Učebna
Dobrý den Vážení rodiče,
děkuji těm z vás, kteří jste velmi rychle reagovali na informaci o zápisu vašich dětí do třídní Učebny. Chtěla bych tímto požádat všechny ostatní, kteří dosud tak neučinili. Nehledě na to, že v Učebně máte vložen dobrovolný úkol od paní učitelky Beranové. V dohledné době zkusím na zkoušku učebnu využít i já na předem naplánovaný úkol.
Veškerý postup pro přihlášení máte v nedělním emailu. Děkuji RK
7.4.2021
Provoz školy od 12.4.
Vážení rodiče, ve svých emailech máte podrobné informace k nástupu dětí do škol od 12.4. Čtěte pozorně, trpělivě, je toho mnoho. Naší třídy se vzhledem k rotaci týká nástup 19.4. S pozdravem R. Karbanová
31.3.2021
Chybějící úkoly
Dobrý den, prosím o kontrolu prací, které mi děti měly zpracovat a poslat. Byly hodnocené. Stále jsou mezi námi někteří hříšníci.
1.) Sú z 17.3., zadáno 16.3 v samostatné práci v úkolech.
2.) M a Čj, zadáno tento týden v pondělí v úkolech.
3.) Dopis paní učitelce, zadáno 22.3. Upřesněno ve shrnutí výuky dne.

Koho se to týká, poznáte tím, že se v klasifikaci na Bakalářích objevila známka "nedostatečná". Nechci ale ublížit dětem, nezaslouží si to a většinou za to nemohou. Takže jakmile mi úkoly dojdou, známku ráda přepíšu.

S pozdravem a přáním krásných Velikonoc Renáta Karbanová
|<  <<  2/11    >>  >|

nahoru webmaster