ZŠ Horšovský Týn
třída 1.C

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/5    >>  >|
8.4.2020
Video
Dobrý den, na vaše emailové adresy jsem poslala odkaz na slíbené video a na stránky školy jsem opět vložila práci pro dobrovolníky. S dalšími úkoly se ozvu až po Velikonocích. Na tyto stránky je vložím o den dříve, ať můžete plánovat.
Přeji Vám všem pohodové a klidné svátky velikonoční. Hlavně pevné zdraví a načerpání nových sil. RK
7.4.2020
PC programy
Dobrý den, ještě jednou se vracím ke zmiňovaným možnostem využívání počítačových programů k výuce. Vzpomněla jsem si na opravdu krásně udělaný web, který jsem s velkou oblibou používala ve třetí a čtvrté třídě. Je však úžasně udělán i pro další ročníky, včetně prvňáčků. Zkuste, věřte, že se jim bude opravdu líbit. Budou hledat, skládat, doplňovat, přiřazovat. Není třeba žádná registrace, funguje vždy. Hezký den. Opravdu doporučuji:
Skolakov.eu
31.3.2020
Zadání
Dobrý den, pokud tyto stránky sledujete každý den, všimli jste si, že včerejší zadání na práci v matematice je na celý tento týden. Také jsem přidala týdenní prvouku. Zadání českého jazyka je na dva dny, tudíž zítra úkol nezadám. Rovněž sledujte svůj email, pošlu dnes další videonahrávku. Hezké a klidné dny přeje RK.
24.3.2020
Čtení
Dobrý den, na stránkách školy nově vloženy možné listy ke čtení. Zaměřené na procvičení naučených písmen, zkrátka jen něco jiného než náš slabikář. Navíc i nějaké to počítání. Připomínám, že vše je dobrovolné. Hezký den RK
24.3.2020
Poděkování
Děkuji ještě jednou všem, od kterých mám na svém emailu nějaké odpovědi na mé dopisy. Těší mne jakýkoliv zájem, zprávy, reakce, atd. Přeji hodně sil a trpělivosti i nadále.RK
19.3.2020
Pracovní listy na stránkách ZŠ
Dobrý den, na stránkách zshtyn.cz vložen nově pracovní list z Čj. Jedná se o čtení, práci s textem, čtení s porozuměním, orientaci v textu, skládání - zkrátka to, co je třeba procvičovat. Takové úkoly při výuce děláme, ať ústně či písemně. Mluvit x odpovídat, vědět co čtu. Vypracujte dle vašeho uvážení a času klidně ve více dnech. PL z matematiky je dobrovolný.
16.3.2020
Prvouka
Dobrý den, na stránkách školy - úkoly pro žáky, máte k dispozici ke stažení stránky prvouky, tak jak jsem slíbila. Pokud nechcete, z pochopitelných důvodů, cestovat do školy, takto vám to postačí. RK
13.3.2020
Komunikace
Dobrý den, na tyto stránky dnes jen stručně, vše jsem již podrobně rozepsala na vaše emailové adresy. Takže úkoly stále tak, jak jste zvyklí. Je však třeba si vyzvednout pracovní sešit prvouky, písmenka skládací abecedy a písanku do zálohy. Kdy a jak píšu v emailu.
Zapomněla jsem na jednu informaci ohledně možnosti odebírat ve školní jídelně obědy. Máte možnost si oběd koupit jako cizí strávník za plnou cenu 60,- Kč. Dostanete jej do jídlonosičů. Shledávám to velmi výhodné, pokud chodíte do práce a jste nuceni dětem předem navařit. Já sama toho využívám pro obě své dcery, které jsou doma samy. Hezký víkend a hlavně zdraví RK
12.3.2020
Zprávička
Dobrý den vážení rodiče, dnes jsem na všechny emailové adresy, které mám od vás k dispozici odeslala zprávu o zkoušce spojení a jen prosím o potvrzení. Kdyby někdo potřebovat posílat informace na jinou adresu či jinou adresu přidat i k této webové komunikaci, není problém, stačí napsat. Budu ráda za jakékoliv zpětné informace. Jak vše doma zvládáte, či se s něčím potýkáte. Ráda dovysvětlím, upřesním, zkrátka tak, abychom to co nejlépe všichni zvládli.
My učitelé chodíme do práce, takže opravdu volejte, pište kdykoliv. Zatím není problém ani osobní kontakt s vámi, pokud se předem domluvíme.
Vedení naší školy v těchto dnes pracuje na zprovoznění přístupu do webové aplikace "Bakaláři" i rodičům dětí 1. stupně. Pokud se vše podaří, komunikace bude možná více způsoby.
Již mi chodí zpět vaše potvrzené emeily, děkuji. Zatím s pozdravem RK
10.3.2020
Uzavření škol
Vážení rodiče, celá situace kolem plošného uzavření všech základních a středních škol pro žáky mne velmi rmoutí. Bohužel s tím nic nenaděláme a vše to musíme nějak přijmout. Věřte, že tu byl dnes dobrý blázinec. Nelehká situace nastává vám rodičům. Brát si kvůli nařízení volno či ošetřování, protože si ještě netroufnete nechat děti doma samotné, není nic příjemného. Navíc nevíme na jak dlouho. Žádám vás proto o stálé sledování tohoto webu i emailových adres z důvodu přísunu informací.
Dnes si děti domů nesou veškeré pracovní sešity, aby bylo možné alespoň nějakou školní práci vykonávat doma. Dětem jsem se celou situaci snažila vysvětlit a nábadala je k maximální možné samostatnosti ve školních úkolech, kdyby došlo k tomu, že se na některé děti spolehnete a necháte je doma samotné. Věřte, že někteří by to už zvládli na jedničku. Jde hlavně o čtení, psaní, počítání, ať to nemusíme dohánět ve dnech, kdy už bude hezky a budeme si moct trochu užívat jara. Děkuji tak předem za pochopení a trpělivost.
Úkoly budu psát postupně, denně, tak abyste měli i vy přehled. V případě dotazů mi pište na školní email, zprávu si mohu přečíst i doma. My učitelé jdeme zítra normálně do práce, zatím není vyřešeno, co bude s námi. V každém případě já nemám problém s vámi komunikovat z domova. Sešity na barevné počítání a barevnou češtinu jsem dala dětem také. Tam je nechte pracovat dle jejich uvážení, jen koukněte, aby nedělaly písmenka, která se ještě neučíme a příklady a vybarvování jen do 10.
Využiji tohoto dopisu i k pochvale dětí obecně. Situace ve třídě se lepší, děti (některé) jsou více pozorné, reagují na pokyny a pak se práce daří, tak jak má. Tam, kde to stále skřípe asi poznáte sami i doma, jelikož i na vaše pokyny nereagují ihned a neustále něco opakujete, připomínáte atd. Ve škole je to o to horší, že jich je více najednou. Když něco nejde, je nejdůležitější se obrnit trpělivostí a trénovat. Začínáme mít ve třídě více báječných čtenářů. Slabikování nevadí, jen musí být správné a plynulé bez vyrážení samostatných písmen.
Myslím, že jsem vyčerpala své myšlenky, tak jak mi přicházely pod prsty klávesnice. Tak pokud možno klidné dny, hlavně zdraví a budeme si psát. S pozdravem R. Karbanová
|<  <<  2/5    >>  >|

nahoru webmaster