ZŠ Horšovský Týn - třída IV.C
Mgr. Renáta Karbanová

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/12    >>  >|
17.3.2022
Pomůcky aj.
Dobrý den Vážení rodiče,
po nějaké době opět žádám o kontrolu pomůcek, sešitů, aktovek dětí. Proberte se svými dětmi, zda ve škole mají vše potřebné jako je lepidlo, nůžky, štětce, vodovky, tempery. Často mají velmi stroze vybavený penál. Stále dbejte na dostatečné množství pastelek, tužek, náhradní pero. Nesmí chybět pravítko na rýsování a malé pravítko v penálu, které mají děti vždy na jakoukoliv hodinu po ruce. Dále obalené sešity. Pravidelně prohlížejte pracovní sešity ve chvíli, kdy jej mají doma s úkolem. Velmi často v nich mají chyby, i přesto, že jde o společnou práci opisem z tabule. Takovou práci nejsem schopna kontrolovat sama dostatečně pravidelně a setkávám se s častými nesmysly a chybami z nepozornosti či způsobené nekázní.
Prosím, abyste dětem dali opět malé ručníky na utírání rukou, jak tomu bylo před epidemií. Papírové utěrky již nebudou běžnou součástí vybavení třídy. Dále žádám, aby děti měly dostatečné množství kapesníčku v případě, že mají rýmu.
Děkuji za spolupráci, s pozdravem Renáta Karbanová
16.11.2021
Juniorfest online
Dobrý den vážení rodiče. Ještě i touto cestou informuji o možnosti sledování filmu v rámci MFF Juniorfest online. Zprávu máte na svých emailech i v Komens na Bakalářích. Na základě potvrzení vašeho zájmu a souhlasu se zaplacením rozesílám přístupové kódy ke sledování. Platí do 21.11. Přeji příjemné domácí kino a klidný sváteční den. R. Karbanová
2.11.2021
JUNIORFEST 2021
Dobrý den Vážení rodiče
Ve dnech 5. - 11. 11. 2021 se uskuteční další ročník dětského filmového festivalu Juniorfest. Naše město je jedním z pěti festivalových měst. V loňském roce jsme bohužel filmy mohli sledovat pouze online. Letos naštěstí vše může fungovat normálně, i když v přísnějším režimu. Podívejte se s dětmi na stránkách Juniorfestu na pěkný bohatý program a určitě využijte odpoledních hodin k návštěvě kina H. Týn či zámeckého kina. Nabídka filmů je velmi zajímavá. Dále máte možnost účastnit se tradičního předávání Zlaté rafičky našim umělcům. V letošním roce to bude Ivana Chýlková a Petr Nárožný. Jako každý rok na tato setkání nacvičují program i žáci naší školy. Podrobnosti na webových stránkách Juniorfestu. Jistě si v nabídce vyberete. Děti mají také možnost soutěžit o volné vstupenky, proto si dnes domů odnesly soutěžní křížovky. Pokud je vyplněné donesou nejpozději ve čtvrtek, budou zařazeni do slosování.
S pozdravem R. Karbanová
1.10.2021
Čtenářský deník
Dobrý den Vážení rodiče,
opět připomínám čtenářské deníky. Dnes byl poslední den k odevzdání. Napravte, prosím, v pondělí, ať se vyhnete nedostatečnému hodnocení. S pozdravem Karbanová
24.9.2021
Obaly, pravidelná kontrola
Dobrý den, obdobně jako loni budou na konci týdne děti nosit veškeré sešity ke kontrole a podpisu. Pokud podepisujete průběžně, je to v pořádku, pak není nutné je povinně nosit v pátek na víkend domů. Dnes si je většina dětí nese, jelikož některým dětem stále chybí obaly. Bohužel u některých jsem se dosud nesetkala s obalem ani na učebnici. Zároveň někteří neposlouchají pokyny, které opakuji během dne několikrát a mají mnohé sešity i přes zákaz v lavici (zrovna na některé koukám). Od pondělka každý neobalený sešit nebo učebnici budu dětem vracet zpět do aktovky.
S pozdravem a přáním hezkého slunečného víkendu R. Karbanová
13.9.2021
Bakaláři
Dobrý den Vážení rodiče,
po nějaké době zjišťuji, že ne všichni sledujete Bakaláře jako komunikaci mezi školou a rodinou. Je to nutné z mnoha důvodů, které jsem již mnohokrát uváděla. Údaje, hesla zůstávají stejná, nic se pro vás nezměnilo. Děkuji za spolupráci, s pozdravem R. Karbanová.
10.9.2021
Turistický výšlap 13.9.
Dobrý den Vážení rodiče,
využijeme hezkého počasí a v pondělí 13.9. vyrazíme do přírody. Chodíme sice ven každý den, ale pořádný výšlap na začátek roku zatím nebyl. Dětem zůstane první hodina tělocviku a poslední hodina jazyků. Budou mít batoh se svačinou a pitím, ale v každém případě musí mít penál a přinesou domácí úkoly. Na závěr výšlapu, kolem 11 hodiny rozděláme oheň a bude možné si opéci buřta. Velikost svačiny proto pečlivě zvažte. Oblečení přizpůsobte aktuálnímu počasí. Kdyby se počasí nečekaně zhoršilo, zůstaneme ve škole a výlet přesuneme na jindy.
S přáním hezkého víkendu R. Karbanová
2.9.2021
První zprávička ze školních lavic
Dobrý den Vážení rodiče
Tak jsme dnes zlehka započali nový školní rok. Děti převyprávěly mnoho letních prázdninových zážitků. Vše s úsměvem a bylo vidět, že si prázdniny opravdu užily. Tak a zítra se již trochu vrhneme na školní povinnosti, ale ještě polehoučku a zatím bez domácích úkolů.
Děti si odnesly domů učebnice. Prosím obalit a zítra nebo v pondělí přinést zpět do školy. Domů si učebnici ponesou jen s úkolem, jinak ji nechají ve své lavici. Žákovské knížky jim vrátím, až podle ní zkontroluji elektronickou evidenci. Pracovní sešity a sešity ostatní začneme zítra nadepisovat a postupně obalíme ve škole či doma. Někteří mi již přinesli 500,- Kč do fondu, ze kterého tyto sešity zaplatím. Z těchto peněz nebudu platit PS na cizí jazyky, jelikož cena Aj a Nj je rozdílná. Vše si s dětmi vyřídí vyučující učitel, stejně tak i sešity k nim určené. Sledujte Bakaláře, vyučující oněch předmětů Vás bude informovat sám.
Dále mají děti možnost navštěvovat kroužek míčových her. Dnes si odnesly lísteček, tak prosím koukněte.
Od pondělí 6.9. již bude dle rozvrhu i TV, tak nezapomeňte dát dětem cvičební úbor.
Přeji nám všem klidný a hezký školní rok. S pozdravem R. Karbanová
24.6.2021
Pobyt v přírodě
Dobrý den Vážení rodiče
Pokud to počasí umožní, strávíme větší část zítřejšího dne venku. Děti mohou přijít jen s batohem, ve kterém budou mít svačinu, pití, ale také penál. Psací potřeby jsou nutné.
V pondělí následujícího týdne si mohou děti přinést nějakou svoji stolní či karetní hru, kterou by si rády zahrály se svými spolužáky. Nic velkého, objemného či zdlouhavého. Něco ve škole máme, něco sama donesu z domova, takže není nutné. Vyplníme tak čas při uklízení nástěnek, kontrole učebnic a v případě, že nebude přát počasí pobytu venku i čas jiný. Učení už nebude mnoho, většinu už mají doma.
S pozdravem Karbanová
23.6.2021
Sešity a jiné pomůcky
Dobrý den Vážení rodiče,
ode dneška si děti každý den odnesou ze školy domů nějaké sešity a ostatní školní pomůcky. Každý den něco tak, aby toho nebylo mnoho najednou. Prosím tedy dohled nad obsahem aktovek, aby si vše doma vyndaly a aktovka zas zůstala prázdná na další den. Pokud tak neučiníte a děti si na to samy nedohlédnou, budou neustále nosit sem a tam plnou aktovku naprosto zbytečně. Děkuji za spolupráci R. Karbanová
|<  <<  2/12    >>  >|

nahoru webmaster