ZŠ Horšovský Týn
třída 1.C

zprávy pro rodiče
|<  <<  3/5    >>  >|
19.3.2020
Pracovní listy na stránkách ZŠ
Dobrý den, na stránkách zshtyn.cz vložen nově pracovní list z Čj. Jedná se o čtení, práci s textem, čtení s porozuměním, orientaci v textu, skládání - zkrátka to, co je třeba procvičovat. Takové úkoly při výuce děláme, ať ústně či písemně. Mluvit x odpovídat, vědět co čtu. Vypracujte dle vašeho uvážení a času klidně ve více dnech. PL z matematiky je dobrovolný.
16.3.2020
Prvouka
Dobrý den, na stránkách školy - úkoly pro žáky, máte k dispozici ke stažení stránky prvouky, tak jak jsem slíbila. Pokud nechcete, z pochopitelných důvodů, cestovat do školy, takto vám to postačí. RK
13.3.2020
Komunikace
Dobrý den, na tyto stránky dnes jen stručně, vše jsem již podrobně rozepsala na vaše emailové adresy. Takže úkoly stále tak, jak jste zvyklí. Je však třeba si vyzvednout pracovní sešit prvouky, písmenka skládací abecedy a písanku do zálohy. Kdy a jak píšu v emailu.
Zapomněla jsem na jednu informaci ohledně možnosti odebírat ve školní jídelně obědy. Máte možnost si oběd koupit jako cizí strávník za plnou cenu 60,- Kč. Dostanete jej do jídlonosičů. Shledávám to velmi výhodné, pokud chodíte do práce a jste nuceni dětem předem navařit. Já sama toho využívám pro obě své dcery, které jsou doma samy. Hezký víkend a hlavně zdraví RK
12.3.2020
Zprávička
Dobrý den vážení rodiče, dnes jsem na všechny emailové adresy, které mám od vás k dispozici odeslala zprávu o zkoušce spojení a jen prosím o potvrzení. Kdyby někdo potřebovat posílat informace na jinou adresu či jinou adresu přidat i k této webové komunikaci, není problém, stačí napsat. Budu ráda za jakékoliv zpětné informace. Jak vše doma zvládáte, či se s něčím potýkáte. Ráda dovysvětlím, upřesním, zkrátka tak, abychom to co nejlépe všichni zvládli.
My učitelé chodíme do práce, takže opravdu volejte, pište kdykoliv. Zatím není problém ani osobní kontakt s vámi, pokud se předem domluvíme.
Vedení naší školy v těchto dnes pracuje na zprovoznění přístupu do webové aplikace "Bakaláři" i rodičům dětí 1. stupně. Pokud se vše podaří, komunikace bude možná více způsoby.
Již mi chodí zpět vaše potvrzené emeily, děkuji. Zatím s pozdravem RK
10.3.2020
Uzavření škol
Vážení rodiče, celá situace kolem plošného uzavření všech základních a středních škol pro žáky mne velmi rmoutí. Bohužel s tím nic nenaděláme a vše to musíme nějak přijmout. Věřte, že tu byl dnes dobrý blázinec. Nelehká situace nastává vám rodičům. Brát si kvůli nařízení volno či ošetřování, protože si ještě netroufnete nechat děti doma samotné, není nic příjemného. Navíc nevíme na jak dlouho. Žádám vás proto o stálé sledování tohoto webu i emailových adres z důvodu přísunu informací.
Dnes si děti domů nesou veškeré pracovní sešity, aby bylo možné alespoň nějakou školní práci vykonávat doma. Dětem jsem se celou situaci snažila vysvětlit a nábadala je k maximální možné samostatnosti ve školních úkolech, kdyby došlo k tomu, že se na některé děti spolehnete a necháte je doma samotné. Věřte, že někteří by to už zvládli na jedničku. Jde hlavně o čtení, psaní, počítání, ať to nemusíme dohánět ve dnech, kdy už bude hezky a budeme si moct trochu užívat jara. Děkuji tak předem za pochopení a trpělivost.
Úkoly budu psát postupně, denně, tak abyste měli i vy přehled. V případě dotazů mi pište na školní email, zprávu si mohu přečíst i doma. My učitelé jdeme zítra normálně do práce, zatím není vyřešeno, co bude s námi. V každém případě já nemám problém s vámi komunikovat z domova. Sešity na barevné počítání a barevnou češtinu jsem dala dětem také. Tam je nechte pracovat dle jejich uvážení, jen koukněte, aby nedělaly písmenka, která se ještě neučíme a příklady a vybarvování jen do 10.
Využiji tohoto dopisu i k pochvale dětí obecně. Situace ve třídě se lepší, děti (některé) jsou více pozorné, reagují na pokyny a pak se práce daří, tak jak má. Tam, kde to stále skřípe asi poznáte sami i doma, jelikož i na vaše pokyny nereagují ihned a neustále něco opakujete, připomínáte atd. Ve škole je to o to horší, že jich je více najednou. Když něco nejde, je nejdůležitější se obrnit trpělivostí a trénovat. Začínáme mít ve třídě více báječných čtenářů. Slabikování nevadí, jen musí být správné a plynulé bez vyrážení samostatných písmen.
Myslím, že jsem vyčerpala své myšlenky, tak jak mi přicházely pod prsty klávesnice. Tak pokud možno klidné dny, hlavně zdraví a budeme si psát. S pozdravem R. Karbanová
13.2.2020
Sešity, skládací abeceda
Vážení rodiče, mnozí z vás si jistě při psaní domácích úkolů všimli, že dětem rychlejším tempem docházejí jejich první sešity. Mějte proto vždy doma v záloze nějaký ten sešit navíc, aby se nestalo, že dojde v nechtěný okamžik. První sešity jsem nakoupila sama z třídního fondu. Následně však již musíte sami, jelikož dětem budou docházet různě, dle jejich písma, opravování apod. a bylo by složité si toto ve financování fondu ohlídat. Při nákupu prosím ale dodržte řádkování. V první třídě jsou to sešity s číslem 511 s pomocnými linkami. Matematický sešit se čtverečky mám ještě jeden v záloze pro všechny.
Dále důležitá informace ohledně písmen skládací abecedy. Na skládání při vyučování již nezbývá čas. Ponechte proto písmenka doma a skládejte s dětmi dle potřeby. Myslím, že sami dokážete posoudit, zda je to třeba. Poznáte to zejména na diktátech, dále je to nutné při zavádění nového písmenka a také u složitých slov se shlukem souhlásek (škola, stopa, jsou, jdou, drak, apod.). Problémy dělají i delší tříslabičná slova.
Na prázdniny dám dětem běžné dva úkoly jako jiný den, ale dostanou navíc čtecí list. Připravila jsem celkem zdařené souvislé texty, ve kterých umí všechna písmenka a bude to trochu změna oproti slabikáři. S pozdravem R. Karbanová
12.2.2020
Pero
Vážení rodiče, pokud sami uznáte za vhodné používání gumovacího pera, dovoluji jej používat i ve škole. Nejprve však doporučuji naučit se s ním zacházet při psaní doma. Je důležitý nácvik gumování tak, aby si děti netrhaly a nemuchlaly stránky. Pokud k tomu bude docházet, pero jim ve škole používat nedovolím.
Od zítřka 13.2. už opět vaří školní jídelna.
10.2.2020
Obědy
Vážení rodiče, i po následující dva dny 11. a 12.2 bude školní jídelna uzavřena z provozních důvodů. S pozdravem Karbanová
6.2.2020
Upozornění!
Vážení rodiče, v pondělí 10.2. bude z provozních důvodů uzavřena školní jídelna. Družinovým dětem proto připravte druhou svačinu. Celý týden probíhá stravovaní na naší škole v nouzovém režimu (Jistě jste si všimli v objednávkách, že není možný výběr.). Důvodem je vysoká absence personálu. Zatím nevíme, jak bude celá situace pokračovat, ale o dalších změnách bych vás informovala ihned v pondělí. S pozdravem RK
3.2.2020
Pomůcky
Vážení rodiče, prosím, abyste s dětmi doma probrali, zda mají ve škole potřebné pomůcky. Několika dětem chybí neustále nůžky a lepidlo. Děkuji RK
|<  <<  3/5    >>  >|

nahoru webmaster